×

Komunikat o błędzie

Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/hevroyntxx/domains/vln.com.pl/public_html/includes/common.inc).

Pierwszym spotkaniem w naszej Akademii jest jazda zapoznawcza, która pozwala ocenić instruktorowi poziom jeźdźca i zakwalifikowanie go do określonej grupy, niezależnie czy jest to pierwszy kontakt  z koniem czy wieloletnie doświadczenie. 

 

Jazda zapoznawcza na lonży trwa 30 minut, a jazda samodzielna 45 minut, łącznie przeznaczamy na pierwsze spotkanie 60 minut, my odpowiadamy na  pytania, a klient zapoznaje się z ośrodkiem i zasadami panującymi na terenie stajni.

Jeżeli klient zdecyduje się u nas jeździć, następnym krokiem jest wybór pakietu jazd, w zależności od preferencji i umiejętności można wybrać jazdę na lonży, grupową, indywidualną.

Lekcja na lonży trwa 30 minut, podczas lekcji instruktor oswaja jeźdźca z koniem i przekazuje mu najważniejsze informacje, uczy wszystkich podstaw. Kiedy jeździec będzie już gotowy aby rozpocząć naukę samodzielnej jazdy bez lonży, przechodzi do jazd grupowych bądź indywidualnych. Jeżeli trener stwierdzi, że wymagana jest jeszcze jazda indywidualna zanim adept przejdzie do grupy, może prowadzić jeszcze kilka jazd doszkalających w ramach 30 minutowych lonży, sam na sam z jeźdźcem, aż do etapu kiedy będzie on mógł rozpocząć jazdę w grupie.

 

Nie prowadzimy popularnych "oprowadzanek", jest możliwość aby najmłodsze dzieci wraz z trenerem odbywały jazdy w ramach lonży, w tym czasie dzieci oswajają się ze zwierzęciem, czyszczą je, pomagają przy siodłaniu, spacerują na kucyku, ćwiczą podstawową gimnastykę na koniu i łapią równowagę, żeby były przygotowane do rozpoczęcia nauki jazdy konnej w późniejszym wieku.

Jazdy grupowe trwają 60 minut odbywają się w gronie maksymalnie 4 osób i dzielimy je ze względu na poziom umiejętności na grupy podstawowe zaawansowane oraz grupę sportową.

Jazdy odbywają się na kucach, średnich koniach oraz dużych koniach. Kuce dzielimy na większe lub mniejsze, przeznaczone do nauczania najmłodszych adeptów jeździectwa. Średnie konie mogą być jeżdżone przez dzieci, a także przez drobne osoby dorosłe, duże konie przeznaczone są dla osób dorosłych.

Rezerwacji jazd zapoznawczych należy dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu +48 570 006 789. Jeżeli telefon nie odpowiada, oznacza to że instruktor nie może odebrać telefonu, ponieważ np. prowadzi akurat zajęcia. W takiej sytuacji prosimy bardzo o przesłanie wiadomości SMS z prośbą o kontakt, na pewno oddzwonimy :) Jazdy, które nie zostały odwołane dzień przed umówionym terminem przepadają. Nie ma możliwości samodzielnych jazd (bez instruktora).